13076901_505021376365389_7810937900180054148_n

Pączkowe drzewo z wizytą

Projekt realizowany w ramach współpracy z Dolnośląskim Urzędem Marszałkowskim.

Spektakl „Pączkowe drzewo” miało możliwość zobaczyć 2200 uczniów dolnośląskich szkół z miast Legnica,Oborniki Śląskie,Lubin,Szczawno Zdrój,Bolesławiec,Głogów i Złotoryja. Początkowo zakładaliśmy ilość widzów na 1500 uczniów, jednak zainteresowanie proponowaną formą edukacyjną przerosło nasze oczekiwania.

Wszyscy lubimy pączki, a mały Kajtek ma ich pod dostatkiem, bo w jego ogrodzie wyrosło drzewo, które raz do roku zakwita…pączkami właśnie (o smaku truskawkowym). Ale mieszkającego w Pigwie Wielkiej chłopca interesuje teraz coś zupełnie innego. Do domku obok wprowadza się bowiem niepełnosprawna dziewczynka Tonia. Kajtek uważa, że jest dziwaczna (bo kto np. nosi okulary z tak grubymi szkłami) i nie ma ochoty jej poznać. Wszystko zmienia się jednak, kiedy nowa sąsiadka ratuje mu życie po spotkaniu z kąśliwym Panem Osą.

Spektakl „Pączkowe drzewo” jest adaptacją popularnej książki Stefana Brzozowskiego. Autorowi zależało, aby o trudnym temacie, jakim jest  niepełnosprawność opowiedzieć dzieciom w prosty sposób. Pokazać, że niepełnosprawni żyją obok nas i wcale nie są dziwni. Po prostu trochę inni. Ale w taki sam sposób zasługują na uwagę i szacunek. W przedstawieniu Teatru na Ostrowie biorą udział aktorzy i lalki, a widzom spodobają się, z pewnością, autorskie piosenki śpiewane na żywo i piękna scenografia.

foto31